Nasi bokserzy na turnieju

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
19 września 2023

W Częstochowie odbył się turniej bokserski im Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego. Na turniej zgłosiło się przeszło 170 zawodników z Polski i z zagranicy. Klub San Paulo Masłońskie - Polonia Poraj reprezentowało dwóch zawodników: 12-letni adept Olek Słabosz i 15-letni kadet Robert Czechowski.

Jak relacjonuje trener ks. Zbigniew Dudek:

Olek niestety nie walczył z powodu braku przeciwnika. Natomiast Robert na pierwszej konferencji turnieju wylosował Antoniego Andała, zawodnika z klubu Samuraj Gym Wrocław, z którym wygrał w sobotę decyzją sędziów 3:0. W niedzielę zmierzył się z zawodnikiem z Irlandii; Danny Mahon. Walka z Irlandczykiem od samego początku nabrała wysokiego tempa. Robert swoim zwyczajem zaczął od ciągłych ataków. Jednak obrona mistrzowi Irlandii nie sprawiała kłopotów. Robert dzięki determinacji i woli walki trzy rundy mocno atakował przeciwnika. Irlandczyk dużo bardziej doświadczony i posiadający lepsze warunki fizyczne, celnie kontrował ataki Roberta. Walka przez trzy rundy od początku do końca była bardzo wyrównana. Niestety z pojedynku zwycięsko wyszedł Danny Mahon.

"Dla nas jak i dla Roberta nie jest to porażka, ponieważ udowodnił wszystkim i sobie, że jest wstanie rywalizować na najwyższym europejskim poziomie"- powiedział trener Kamil Pietrzyk, który brał udział w przygotowaniach Roberta do turnieju i któremu za to serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy również nowym młodym trenerom San Paulo Masłońskie Pawłowi Balwierzowi i Madzi Studzińskiej, którzy będąc w ringu podczas walki, bardzo dobrze poprowadzili Roberta.

Inf. ks.trener Zbigniew Dudek

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie