Gmina Poraj

Strona główna

fb gmina poraj
kalendarz imprez gok
system informacji przestrzennej
elektroniczne biuro obsługi interesanta
monitoring jakości powietrza
jakość powietrza komunikaty wioś
czyste powietrze
zgłoś sprawę ekointerwencja

Najnowsze aktualności

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Dziś, 12 maja, przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia przedstawicielom tych zawodów. Niech ten drobny gest będzie wyrazem szacunku i wdzięczności wobec tych, którzy poprzez pracę w służbie zdrowia, niosą pomoc Mieszkańcom Gminy Poraj.

12 maja 2021
Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Pozytywna opinia RIO o realizacji budżetu za 2020 rok

Przejdź do - Pozytywna opinia RIO o realizacji budżetu za 2020 rok

30 kwietnia 2021 roku Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wyraziła pozytywną opinię z uwagą o przedłożonym przez Wójta Gminy Poraj sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2020 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego. RIO zwróciła uwagę na pozytywne aspekty, m.in.: dochody bieżące Gminy były wyższe niż poniesione wydatki bieżące, za rok 2020 została osiągnięta nadwyżka operacyjna, a Gmina Poraj nie wykazywała zobowiązań wymagalnych.

12 maja 2021
Czytaj więcej o: Pozytywna opinia RIO o realizacji budżetu za 2020 rok

Sprawdź tożsamość rachmistrza

Przejdź do - Sprawdź tożsamość rachmistrza

Jeśli jeszcze nie spisałeś się przez Internet lub na infolinii spisowej, może do Ciebie zadzwonić rachmistrz spisowy. Chcesz sprawdzić jego tożsamość? Możesz to zrobić poprzez: specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99, wybierz – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

12 maja 2021
Czytaj więcej o: Sprawdź tożsamość rachmistrza

Konkurs Piramida zdrowia rozstrzygnięty

Przejdź do - Konkurs Piramida zdrowia rozstrzygnięty

W Szkole Podstawowej w Poraju rozstrzygnięty został szkolny konkurs profilaktyczny „Piramida zdrowia”. Odbywał się w trybie on line, w kategorii klas IV-VIII. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu odżywiania się, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie twórczych zainteresowań.

12 maja 2021
Czytaj więcej o: Konkurs Piramida zdrowia rozstrzygnięty

Zmarł Wacław Cesarz. Były Wójt Gminy Poraj

Przejdź do - Zmarł Wacław Cesarz. Były Wójt Gminy Poraj

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wacława Cesarza. Byłego Wójta Gminy Poraj, b.Radnego Rady Gminy Poraj, b.Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Poraj, b.Przewodniczącego Komisji Wychowania, Kultury, Oświaty i Sportu. Wieloletniego Wiceprezesa Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Janusza Gniatkowskiego „Apasjonata” w Poraju. Muzyka „Jurajskiej Kapeli Biesiadnej” z Poraja. Członka Gminnej Konsultacyjnej Rady Seniorów. Członka Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jastrzębiu.

11 maja 2021
Czytaj więcej o: Zmarł Wacław Cesarz. Były Wójt Gminy Poraj

Odbiór odpadów zielonych

Przejdź do - Odbiór odpadów zielonych

Wraz z wiosną ruszyły prace w ogrodach. Powstają pierwsze odpady zielone. Warto sobie uzmysłowić, co jest, a co nie jest opadem zielonym, czyli co wrzucamy, a czego nie wrzucamy do BRĄZOWYCH worków. ULOTKA.

11 maja 2021
Czytaj więcej o: Odbiór odpadów zielonych