Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Weekendowy dyżur aptek

Przejdź do - Weekendowy dyżur aptek

Rozkład godzin pracy i harmonogram dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Myszkowskiego, w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy na 2021r. Termin: 26.02-1.03.2021 r. weekend.

27 lutego 2021

Przekaż swój 1% podatku mieszkańcom naszej gminy (2)

Przejdź do - Przekaż swój 1% podatku mieszkańcom naszej gminy (2)

Każda osoba rozliczająca się z podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazać 1% swojego podatku na rzecz OPP, wspierając w ten sposób realizację ważnego celu społecznego. To bardzo proste i wymaga minimum zaangażowania. Zachęcamy i gorąco namawiamy do wspierania swoim procentem mieszkańców naszej gminy. W tym cyklu prezentować będziemy możliwości pomocy tym spośród nas, którzy potrzebują naszej pomocy. Dziś BARTOSZ GRABOWSKI.

27 lutego 2021

Młodzi recytatorzy - czekamy na kolejny sukces!

Przejdź do - Młodzi recytatorzy - czekamy na kolejny sukces!

Gorąco zachęcamy uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Poraj do wzięcia udziału w XXXII Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”

27 lutego 2021
Czytaj więcej o: Młodzi recytatorzy - czekamy na kolejny sukces!

Kolorowa wystawa

Przejdź do - Kolorowa wystawa

Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju zaprasza do zwiedzania Galerii Sztuki Współczesnej, w której trwa wystawa malarstwa twórców z Klubu Dorosłego Plastyka "Kolor", działającego przy porajskim GOK.

27 lutego 2021
Czytaj więcej o: Kolorowa wystawa

Aplikacja STOP COVID

Przejdź do - Aplikacja STOP COVID

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myszkowie przystępuje do realizacji akcji promującej aplikację STOP COVID ProteGo Safe. Aplikacja to obok noszenia maseczki, zachowania dystansu i dbania o higienę jest kolejnym elementem ochrony przed koronawirusem.

1 marca 2021

Poziom II - Powiadomienie o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Przejdź do - Poziom II - Powiadomienie o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach poinformował o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Przewidywany czas trwania ryzyka: 26 lutego 2021r. 
Obszar ryzyka wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje: zawierciański, myszkowski, pszczyński, część powiatu bielskiego (gminy: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice).

26 lutego 2021

Przekaż swój 1% podatku mieszkańcom naszej gminy (1)

Przejdź do - Przekaż swój 1% podatku mieszkańcom naszej gminy (1)

Każda osoba rozliczająca się z podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazać 1% swojego podatku na rzecz OPP, wspierając w ten sposób realizację ważnego celu społecznego. To bardzo proste i wymaga minimum zaangażowania. Zachęcamy i gorąco namawiamy do wspierania swoim procentem mieszkańców naszej gminy. W tym cyklu prezentować będziemy możliwości pomocy tym spośród nas, którzy potrzebują naszej pomocy. Dziś LENA SAWICKA.

26 lutego 2021
Czytaj więcej o: Przekaż swój 1% podatku mieszkańcom naszej gminy (1)

Terminarz pracy laboratorium GOZ w marcu

Przejdź do - Terminarz pracy laboratorium GOZ w marcu

Terminarz pracy laboratorium analitycznego w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Poraju. Badania można wykonać w godzinach od 7.30 do 10.30. Prosimy stosować się do zaleceń sanitarnych. 

26 lutego 2021

Ukryte Talenty drzemią w Leśnych Skrzatach

Przejdź do - Ukryte Talenty drzemią w Leśnych Skrzatach

Gminny Ośrodek Kultury w Herbach zorganizował I Regionalny Konkurs Piosenki Polskiej „Ukryte Talenty”, którego głównym celem była promocja młodych wykonawców i wyłonienie utalentowanej młodzieży. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, których zadaniem było zaśpiewanie piosenki polskiej w czasie nieprzekraczającym 8 minut. Konkurs miał formę on-line, oceniane było nagranie z wykonania utworu. Samorządowe Publiczne Przedszkole w Poraju Leśne Skrzaty zajęło w nim 3 miejsce w kategorii „Grupy wokalne”.

26 lutego 2021
Czytaj więcej o: Ukryte Talenty drzemią w Leśnych Skrzatach

MZ precyzuje: Dopuszczone wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne

Przejdź do - MZ precyzuje: Dopuszczone wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne

Zakazujemy używania w sferach publicznych noszenia na twarzy szalików, kominów, bandan, chust i przyłbic; dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne - przekazał w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

26 lutego 2021
Czytaj więcej o: MZ precyzuje: Dopuszczone wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne