Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Rozpoczęły się wybory parlamentarne

Przejdź do - Rozpoczęły się wybory parlamentarne

W niedzielę, o godz. 7.00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych, w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. W Gminie Poraj, w każdej z komisji, głosowanie rozpoczęło się bez opóźnień, incydentów i punktualnie.

13 października 2019
Czytaj więcej o: Rozpoczęły się wybory parlamentarne

Wybory do Sejmu i Senatu - jak oddać głos ważny

Przejdź do - Wybory do Sejmu i Senatu - jak oddać głos ważny

Już jutro 13 października 2019 roku zadecydujemy w wyborach o tym, kto zasiądzie w Sejmie i Senacie. Przedstawiamy najważniejsze informacje, które pozwolą Państwu prawidłowo zagłosować: w jakich godzinach będą otwarte lokale wyborcze, kto i gdzie może oddać głos.

12 października 2019
Czytaj więcej o: Wybory do Sejmu i Senatu - jak oddać głos ważny

Wybory Parlamentarne - Kandydaci do Sejmu RP i Senatu RP

Przejdź do - Wybory Parlamentarne - Kandydaci do Sejmu RP i Senatu RP

Już w najbliższą niedzielę 13 października 2019 r. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do godz. 21.00. Mieszkańcy Gminy Poraj mają wpływ na obsadzenie 7 mandatów do Sejmu RP i 1 do Senatu RP. Prezentujemy listy kandydatów do Sejmu z okręgu nr 28 i do Senatu z Okręgu nr 68. 

11 października 2019
Czytaj więcej o: Wybory Parlamentarne - Kandydaci do Sejmu RP i Senatu RP

Wyścig odwołany ze względu na wybory parlamentarne

Przejdź do - Wyścig odwołany ze względu na wybory parlamentarne

Dla wszystkich miłośników i kibiców kolarstwa przełajowego, którzy rokrocznie, od wielu lat kibicowali „błotniakom” w Masłońskim i Jastrzębiu, mamy przykrą wiadomość. Tegoroczny Międzynarodowy Wyścig w Kolarstwie Przełajowym pod patronatem Wójt Gminy Poraj, który już w ubiegłym roku został zaplanowany w kalendarzu imprez Polskiego Związku Kolarskiego na 13 października 2019 roku, decyzją Związku Kolarskiego został odwołany, z uwagi na odbywające się tego dnia wybory parlamentarne.

11 października 2019

Tydzień Kodowania w Przedszkolu w Żarkach Letnisku

Przejdź do - Tydzień Kodowania w Przedszkolu w Żarkach Letnisku

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

11 października 2019
Czytaj więcej o: Tydzień Kodowania w Przedszkolu w Żarkach Letnisku

Mój Prąd już działa

Przejdź do - Mój Prąd już działa

Po pracach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Środowiska, trwa nabór wniosków do programu „Mój Prąd”. To aż miliard złotych na rozwój fotowoltaiki prosumenckiej. Po raz pierwszy zastosowano tak duże wsparcie o zasięgu ogólnopolskim dla osób indywidualnych. O dofinansowanie w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

10 października 2019
Czytaj więcej o: Mój Prąd już działa

Posiedzenie Zarządu ŚZGiP

Przejdź do - Posiedzenie Zarządu ŚZGiP

W dn. 4 października 2019 r. w Bielsku-Białej odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W trakcie posiedzenia omawiano poselski projekt ustawy o zmianie ustawy – prawo geologiczne i górnicze oraz ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisku. Nad poselskim projektem aktualnie trwają prace w Sejmie RP.

9 października 2019
Czytaj więcej o: Posiedzenie Zarządu ŚZGiP