Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Komunikat

28.08.2018 r. w UG w Poraju zorganizowany zostanie punkt informacyjny dla mieszkańców zainteresowanych inwestycją pn. "Modernizacja linii 220 kV Joachimów - Łagisza/Wrzosowa". Od godziny 10.30 do 11.30 przedstawiciel wykonawcy odpowie na wszelkie pytania związane z planowanymi pracami. Do dyspozycji mieszkańców będą też broszury informacyjne.

14 sierpnia 2018

Wspaniałe i bardzo udane „Imieniny Hrabiny”

Przejdź do - Wspaniałe i bardzo udane „Imieniny Hrabiny”

W minioną sobotę 11 sierpnia mieszkańcy Żarek Letniska i Gminy Poraj oraz licznie przybyli letnicy hucznie świętowali Imieniny Hrabiny. Jak zawsze był barwny korowód, parada koni, życzenia i podziękowania, koncerty, pokazy, recitale oraz wspaniała zabawa. Pogoda dopisała idealnie, ściągając tłumy na widowni. Organizatorem imprezy było Towarzystwo Przyjaciół Żarek Letniska i Rada Sołecka.

14 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Wspaniałe i bardzo udane „Imieniny Hrabiny”

Święto folkloru w Gminie Poraj!

Przejdź do - Święto folkloru w Gminie Poraj!

Na początku sierpnia Żarki Letnisko tradycyjnie już zalśniły kulturą regionalną. Dwudniowa impreza, która odbyła się w Amfiteatrze Leśnym przyciągnęła tłumy gości. Oglądaliśmy występy zespołów śpiewaczych, obrzędowych i kapel podwórkowych. Można było podziwiać rękodzieło artystyczne i kupić pamiątki od wystawców, którzy wzięli udział w Targach Sztuki Ludowej.

7 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Święto folkloru w Gminie Poraj!

XVI Memoriał Grzybowskiego - udane święto piłki nożnej w Poraju

Przejdź do - XVI Memoriał Grzybowskiego  - udane święto piłki nożnej w Poraju

W sobotę odbył się XVI Memoriał im. Stanisława Grzybowskiego w Piłce Nożnej. Organizatorem corocznego wydarzenia upamiętniającego postać tego wybitnego działacza piłki nożnej był LKS „Polonia” Poraj. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery i Porajskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu. W meczach oldbojów i seniorów z drużyną Polonii Poraj rywalizowali zawodnicy warty Zawiercie, a w młodszych grupach wiekowych Fair Play Koziegłowy. Było to wielkie święto środowiska Polonii Poraj – kibiców, zawodników, sympatyków.

6 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: XVI Memoriał Grzybowskiego - udane święto piłki nożnej w Poraju

Bank Żywności w Częstochowie poszukuje partnerów

Przejdź do - Bank Żywności w Częstochowie poszukuje partnerów

Bank Żywności w Częstochowie ogłasza otwarty nabór lokalnej organizacji partnerskiej (OPL) w celu realizacji na terenie Gminy Poraj działań w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (POPŻ) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2018.

31 lipca 2018
Czytaj więcej o: Bank Żywności w Częstochowie poszukuje partnerów

Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Poraj

Przejdź do - Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Poraj

W czwartek 26 lipca o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy w Poraju odbyła się L Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy. Najważniejszym punktem obrad była kwestia odwołania oraz powołania Skarbnika Gminy Poraj.

27 lipca 2018
Czytaj więcej o: Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Poraj

Poczta Gminna

Przejdź do - Poczta Gminna

Szanowni Mieszkańcy Gminy Poraj,

uprzejmie informujemy, że od poniedziałku 30 lipca 2018 r. wprowadzamy gminną usługę pocztową, polegającą na bezpośrednim dostarczaniu do rąk mieszkańców przesyłek zwykłych i poleconych, wychodzących z Urzędu Gminy.

26 lipca 2018
Czytaj więcej o: Poczta Gminna