Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Świąteczne spotkanie „Natalinek”

Przejdź do - Świąteczne spotkanie „Natalinek”

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już za niecałe trzy tygodnie wszyscy w swoich rodzinach zasiądziemy do wigilijnej kolacji i świątecznych stołów. W piątek 6 grudnia, do wspólnego świątecznego stołu zasiadły wraz z zaproszonymi gośćmi panie z KGW „Natalinki”.

7 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Świąteczne spotkanie „Natalinek”

Mikołaj w „Jurajskim Koziołku”

Przejdź do - Mikołaj w „Jurajskim Koziołku”

Tradycją Gminy Poraj stało się już, że o dzieciach z gminnych świetlic środowiskowych nigdy nie zapomina Św. Mikołaj. I w tym roku też tak było. Święty tym razem zajechał do agrogospodarstwa Zagroda „Jurajski Koziołek” w Jastrzębiu, gdzie czekała na niego grupa 150 dzieci.

6 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Mikołaj w „Jurajskim Koziołku”

Bajkowe spotkanie z Mikołajem

Przejdź do - Bajkowe spotkanie z Mikołajem

Ponad 300 dzieci wraz z opiekunami skorzystało z Mikołajkowej oferty przygotowanej przez Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Już 4 grudnia br. najmłodsi mieszkańcy naszej gminy i okolic spotkali się z tą najbardziej wyczekiwaną przez cały rok postacią w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” w Poraju.

6 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Bajkowe spotkanie z Mikołajem

Jak szukać zaginionego psa bądź kota?

Przejdź do - Jak szukać zaginionego psa bądź kota?

„To mi się na pewno nie zdarzy”, „To nie mój problem” – uważa niejeden właściciel psa czy kota. Wzrastająca liczba ogłoszeń dotyczących poszukiwanych ukochanych, czworonożnych członków rodziny wskazuje na to, że ilość przypadków zaginionych psów i kotów stale rośnie. Dziś radzimy, jak zacząć poszukiwania naszego czworonoga.. PLAKAT.

6 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Jak szukać zaginionego psa bądź kota?

Przedszkolaki robiły pizzę

Przejdź do - Przedszkolaki robiły pizzę

Przedszkolaki z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju "Leśne Skrzaty", na zaproszenie pizzerii „Oliwa do pizzy” w Poraju, wzięły udział w warsztatach robienia pizzy.

5 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Przedszkolaki robiły pizzę

Uczniowie z Jastrzębia w Starym Młynie i Manufakturze Słodyczy

Przejdź do - Uczniowie z Jastrzębia w Starym Młynie i Manufakturze Słodyczy

W Gminie Poraj atrakcji nie brakuje. Jest idealnym miejscem do całorocznego wypoczynku, ciesząc się powszechną renomą miejsca tradycyjnie uznanego za obszar zapewniający atrakcyjny wypoczynek. Dobrze jednak znać również sąsiada. I właśnie dzieci z Jastrzębia poznawały atrakcje Gminy Żarki, które skierowane są do dzieci – Muzeum Rzemiosł Dawnych w Starym Młynie i Manufaktura Słodyczy „Hokus Pokuss”.

5 grudnia 2019
Czytaj więcej o: Uczniowie z Jastrzębia w Starym Młynie i Manufakturze Słodyczy

Badanie pogłowia zwierząt

Przejdź do - Badanie pogłowia zwierząt

W dniach od 1-23 grudnia 2019 r. Urząd Statystyczny w Katowicach przeprowadzi: „Badanie pogłowia bydła, owiec, drobiu oraz produkcji zwierzęcej” i „Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego”.

5 grudnia 2019