Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Przerwa na wspólne czytanie – zagłosuj na GBP w Poraju!

Przejdź do - Przerwa na wspólne czytanie – zagłosuj na GBP w Poraju!

Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju przystąpiła do akcji „Przerwa na wspólne czytanie”. W jej ramach można zdobyć 250 książek i pufy do wspólnego czytania. Pomóż naszym gminnym księgozbiorom wzbogacić się o nowe pozycje! Głosuj na GBP w Poraju!

21 września 2017
Czytaj więcej o: Przerwa na wspólne czytanie – zagłosuj na GBP w Poraju!

Nowe przestrzenie, nowe możliwości

Przejdź do - Nowe przestrzenie, nowe możliwości

W miniony piątek 15 września w Galerii Sztuki Współczesnej, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, odbyło się niezwykłe wydarzenie artystyczne - pierwsza edycja „Poraj Art Session”. Przedsięwzięcie to zostało połączone z oficjalnym otwarciem nowych pomieszczeń w GOK-u. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera.

20 września 2017
Czytaj więcej o: Nowe przestrzenie, nowe możliwości

Wybierz najlepsze zdjęcie

Przejdź do - Wybierz najlepsze zdjęcie

Przyjdź do Centrum Informacji Turystycznej w Poraju, obejrzyj wystawę zdjęć w konkursie „Wschody i zachody słońca nad Zalewem Porajskim” i oddaj głos na najlepszą fotkę. Dzięki tobie autor zdjęcia, które zdobędzie największą liczbę głosów otrzyma nagrodę specjalną!

20 września 2017
Czytaj więcej o: Wybierz najlepsze zdjęcie

Gmina Poraj sprząta świat

Przejdź do - Gmina Poraj sprząta świat

Jak co roku Gmina Poraj przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. W piątek 15 września na ulicach naszych miejscowości można było spotkać kolorowe ekipy porządkowe z placówek edukacyjnych, wyposażone w rękawice i worki na śmieci, które walczyły z porzuconymi wszędzie odpadami.

19 września 2017
Czytaj więcej o: Gmina Poraj sprząta świat

Zawodnicy Shoguna z medalami

Przejdź do - Zawodnicy Shoguna z medalami

W odbywającym się w miniony weekend Pucharze Polski w ju jitsu w Sochaczewie, zawodnicy Shoguna Żarki Letnisko odnieśli spory sukces. Zawodnicy wrócili z prawdziwym workiem medali. Urząd Gminy Poraj każdorazowo współfinansuje udział naszych młodych zawodników w zawodach.

19 września 2017
Czytaj więcej o: Zawodnicy Shoguna z medalami

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Przejdź do - Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielę 3 września na stadionie LKS Zieloni Żarki odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Udział w nich wzięło 19 drużyn z całego powiatu myszkowskiego, w tym 4 kobiece i 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

14 września 2017
Czytaj więcej o: Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Narodowe Czytanie w Żarkach Letnisku

Przejdź do - Narodowe Czytanie w Żarkach Letnisku

We wtorek 5 września, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta RP ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarkach Letnisku odbyło się wspólne czytanie dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”.

13 września 2017
Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie w Żarkach Letnisku