Gmina Poraj

Strona główna

Kalendarz Imprez na 2016 r.
FILMY O GMINIE
Jakość Powietrza
FACEBOOK GMINY PORAJ

Najnowsze aktualności

Dzisiaj zakończenie Spisu Rolnego

Przejdź do - Dzisiaj zakończenie Spisu Rolnego

Dzisiaj Główny Urząd Statystyczny kończy przeprowadzanie Spisu Rolnego! Dziękujemy za udział w spisie! Udział w nim był obowiązkowy.

30 listopada 2020
Czytaj więcej o: Dzisiaj zakończenie Spisu Rolnego

Przedszkolaki z Żarek Letniska świętowały Dzień Pluszowego Misia

Przejdź do - Przedszkolaki z Żarek Letniska świętowały Dzień Pluszowego Misia

Dzieci z Przedszkola i Żłobka w Żarkach Letnisku obchodziły Święto Pluszowego Misia. Przedszkolaki przygotowały z tej okazji piosenki, tańce oraz piękne prace plastyczne, które zaprezentowały Pluszowemu Przyjacielowi.

30 listopada 2020
Czytaj więcej o: Przedszkolaki z Żarek Letniska świętowały Dzień Pluszowego Misia

Obowiązek zakrywania ust i nosa w pracy

Przejdź do - Obowiązek zakrywania ust i nosa w pracy

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadziło m.in. również obowiązek zakrywania ust i nosa niezależnie np. od zachowania dystansu między stanowiskami pracy i wielkości pomieszczenia.

30 listopada 2020
Czytaj więcej o: Obowiązek zakrywania ust i nosa w pracy

Jeden termin ferii zimowych w 2021 roku

Przejdź do - Jeden termin ferii zimowych w 2021 roku

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki, zgodnie z którym, ferie zimowe w tym roku szkolnym odbędą się dla wszystkich uczniów w całym kraju w tym samym termie - od 4 do 17 stycznia 2021 r., czyli zaraz po przerwie świątecznej.

30 listopada 2020
Czytaj więcej o: Jeden termin ferii zimowych w 2021 roku

Uwaga, 30 listopada kończą się ...

Przejdź do - Uwaga, 30 listopada kończą się ...

Poniedziałek, 30 listopada 2020 r., jest ostatnim dniem na złożenie w ARiMR wniosków o pomoc dla rolników poszkodowanych przez pandemię i klęski żywiołowe oraz o wsparcie finansowe w ramach PROW 2014-2020 dla nowych grup i organizacji producentów rolnych. W tym dniu mija także termin dostarczania do Agencji zaświadczeń potwierdzających odbiór lub utylizację chryzantem.

30 listopada 2020
Czytaj więcej o: Uwaga, 30 listopada kończą się ...

16 dni Akcji Przeciwko Przemocy. Przemoc wobec kobiet

Przejdź do - 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy. Przemoc wobec kobiet

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet. Tego dnia od 29 lat rozpoczyna się światowa kampania „16 dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć”. Kampania trwa do 10 grudnia, który jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych właśnie dni ma podkreślić związek pomiędzy przemocą wobec kobiet, a naruszaniem praw człowieka. Ma zwrócić uwagę, że prawa kobiet są niezbywalną i integralną częścią praw człowieka, a przemoc wobec kobiet jest łamaniem praw człowieka, a nie sprawą prywatną.

29 listopada 2020
Czytaj więcej o: 16 dni Akcji Przeciwko Przemocy. Przemoc wobec kobiet

Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW. Od 29.11.2020 godz. 10:30 do 30.11.2020 godz. 10:30. Przebieg: Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura gruntu w ciągu dnia w wielu miejscach będzie oscylować w okolicach 0°C, po południu temperatura zacznie spadać. Temperatura minimalna w nocy od -6°C do -3°C, temperatura minimalna gruntu miejscami w nocy do około -7°C. W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia, temperatura gruntu również będzie oscylować w okolicach 0°C. Uwagi: Brak.

29 listopada 2020
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne - Oblodzenie