Gmina Poraj

Strona główna

Kalendarz Imprez na 2016 r.
FILMY O GMINIE
Jakość Powietrza
FACEBOOK GMINY PORAJ

Najnowsze aktualności

Informacja PORECO - sprawdź urządzenia wodociągowe po zimie

Przejdź do - Informacja PORECO - sprawdź urządzenia wodociągowe po zimie

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy Poraj o sprawdzenie swoich przyłączy wodociągowych, instalacji wewnętrznych, studzienek wodomierzowych pod kątem ewentualnych wycieków. Prosimy także właścicieli działek letnich o sprawdzenie tych urządzeń na swoich posesjach.

24 lutego 2021
Czytaj więcej o: Informacja PORECO - sprawdź urządzenia wodociągowe po zimie

Akcja informacyjno – edukacyjna - Wirusoochrona

Przejdź do - Akcja informacyjno – edukacyjna - Wirusoochrona

W Szkole Podstawowej w Żarkach Letnisku wychowawcy klas I-III oraz pedagog szkolny przeprowadzili zajęcia w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Wirusoochrona”. Organizatorem akcji jest Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach.

24 lutego 2021
Czytaj więcej o: Akcja informacyjno – edukacyjna - Wirusoochrona

Ostrzeżenie przed wchodzeniem na lód

Przejdź do - Ostrzeżenie przed wchodzeniem na lód

Zbiornik Zalewu Porajskiego pokrywa warstwa lodu, która miejscami jest nieregularna i bardzo cienka. W związku z tym, apelujemy o nie wchodzenie na lód! Dotyczy to również innych zbiorników wodnych. Szczególną uwagę w takich sytuacjach zwracajmy na najmłodszych uczestników zabaw na swiezym powietrzu.

24 lutego 2021
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie przed wchodzeniem na lód

Projekt PFRON Kompleksowa Rehabilitacja

Przejdź do - Projekt PFRON Kompleksowa Rehabilitacja

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje o możliwości skorzystania z projektu „„Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” dla osób niepełnosprawnych realizowanym przez MDDP Spółka Akcyjna Akademia Biznesu Sp.k. wspólnie z Krajową Izbą Gospodarczą na zlecenie PFRON.

24 lutego 2021
Czytaj więcej o: Projekt PFRON Kompleksowa Rehabilitacja

Obowiązuje zmienione rozporządzenie w sprawie obostrzeń (dokument)

Przejdź do - Obowiązuje zmienione rozporządzenie w sprawie obostrzeń (dokument)

Zwolnienie zaszczepionych z kwarantanny po przekroczeniu granicy i zmiany dotyczące kolejności szczepień m.in. w grupie pracowników oświaty - to niektóre z rozwiązań wprowadzonych nowelizacją rozporządzenia w sprawie obostrzeń, która we wtorek, 23 lutego weszła w życie.

23 lutego 2021
Czytaj więcej o: Obowiązuje zmienione rozporządzenie w sprawie obostrzeń (dokument)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami

Przejdź do - Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami

ZUS ostrzega przed fałszywymi mailami. Niektórzy z klientów w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności uregulowania w ciągu 24 h. Zakład przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych.

23 lutego 2021
Czytaj więcej o: Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami

Kiedy smutek jest chorobą. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Przejdź do - Kiedy smutek jest chorobą. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Od tygodni nie masz chęci do życia, nie możesz wstać z łóżka, nic Cię nie cieszy, a przy tym źle sypiasz? Idź do lekarza, bo być możesz chorujesz na depresję Depresja (lub zaburzenie depresyjne) jest częstym zaburzeniem psychicznym, która poprzez obniżenie nastroju poważnie zakłóca codzienne życie. 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To doskonały moment i dobra okazja, by zdobyć wiedzę o jej rozpoznawaniu i leczeniu.

23 lutego 2021
Czytaj więcej o: Kiedy smutek jest chorobą. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

„Opowiedz mi… Historie Gminy Poraj”

Przejdź do - „Opowiedz mi… Historie Gminy Poraj”

Każda miejscowość, każda rodzina, każdy dom mają swoją historię. Tych historii jest wiele. Często uciekają z pamięci, zacierają się, a osób, które je jeszcze pamiętają, często już nie ma wśród nas. Dlatego warto poświęcić chwilę, by spisać je, gdy jest to jeszcze możliwe… O to zabiegają wszyscy, którym historia naszej okolicy jest bliska sercu. To właśnie oni stworzyli kolejną część wydawnictwa „Opowiedz mi… Historie Gminy Poraj”, którego premiera wydawnicza miała miejsce w piątek 19 lutego w kinie „Bajka” w Poraju.

22 lutego 2021
Czytaj więcej o: „Opowiedz mi… Historie Gminy Poraj”

Leśne Skrzaty przyjazne diabetykom

Przejdź do - Leśne Skrzaty przyjazne diabetykom

W Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Poraju Leśne Skrzaty odbyło się szkolenie dotyczące opieki nad dzieckiem z cukrzycą typu 1 w placówce oświatowej, w ramach projektu „Szkoły i przedszkola przyjazne diabetykom”. Szkolenie przeprowadził edukator cukrzycowy Bożena Orzeł, przedstawiciel Ogólnopolskiej Federacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę. W szkoleniu wzięli udział wszyscy pracownicy Przedszkola i Żłobka.

22 lutego 2021
Czytaj więcej o: Leśne Skrzaty przyjazne diabetykom

Dzień Myśli Braterskiej 2021

Przejdź do - Dzień Myśli Braterskiej 2021

22 lutego jest dniem szczególnym. Dniem Myśli Braterskiej. Życzenia Harcerkom i Harcerzom z Gminy Poraj,  z okazji tego piękna święta przekazuje Wójt Gminy Poraj dh. Katarzyna Kaźmierczak.

22 lutego 2021
Czytaj więcej o: Dzień Myśli Braterskiej 2021