Obecne obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
8 kwietnia 2021

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących w Polsce obostrzeń do 18 kwietnia – ogłosił po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego minister zdrowia Adam Niedzielski. W przyszłym tygodniu mają zapaść decyzje dotyczące kolejnych dni.

Od 27 marca na terenie całej Polski zamknięte są centra i galerie handlowe (za wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych i księgarni), sklepy wielkopowierzchniowe (sklepy meblowe i budowlane o powierzchni sprzedaży lub świadczenia usług powyżej 2000 m2), nie działają salony urody, zakłady kosmetyczne oraz fryzjerskie, ograniczona jest działalność obiektów sportowych.

Zamknięte są także żłobki i przedszkola (z małymi wyjątkami dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych). Zdalnie uczą się także starsze dzieci, również studenci.

Decyzją rządu w sklepach do 100 m2 obowiązuje limit jednej osoby na 15 m2, a w sklepach powyżej 100 m2 jednej osoby na 20 m2. W kościołach wygląda to następująco – maksymalnie jedna osoba na 20 m2, przy zachowaniu minimum 1,5 metra odległości.

Wymienione wyżej obostrzenia będą obowiązywać nie do 9 kwietnia, a do 18 kwietnia. Kolejne decyzje mają zapaść w następnym tygodniu.

Więcej informacji dotyczącej obostrzeń na stronie gov.pl

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie