Ruszyły „Bezpieczne Wakacje 2020”

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
30 czerwca 2020

Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczęły się dzisiaj działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020”, które potrwają do 1 września 2020 r. 

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia w regionie kolejnej edycji akcji, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku letniego dzieciom i młodzieży oraz osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa. Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego będą monitorować formy wypoczynku zorganizowanego w miejscowościach wypoczynkowych oraz miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.

Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową, interwencyjną infolinię o numerze:
32 20 77 077

Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń oraz nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Działania podejmowane w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad wodą i w górach, a także bezpieczeństwa oraz higieny w związku z obecną sytuacją epidemiczną.

Materiał: ŚUW

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie