Spartakiada Przedszkolaków

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 czerwca 2019

W czwartek 6 czerwca odbyła się doroczna, w tym roku już X, Gminna Spartakiada Przedszkolaków, którą swym honorowym patronatem objęła Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak. Na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Kuźnicy Starej stawiło się mnóstwo małych sportowców, którzy chcieli spróbować swych sił w rozmaitych zabawach sportowych. Reprezentacje wystawiły zarówno przedszkola, jak i oddziały przedszkolne z terenu Gminy Poraj.

Wszystkie konkurencje sportowe były dostosowane do wieku i zdolności uczestników. Wśród zaplanowanych gier sprawnościowych do wykonania znalazły się: strzelanie goli do bramki, sadzenie ziemniaków, rzut woreczkiem do celu, skoki dodawane, tor przeszkód na czas. Każde zadanie było punktowo oceniane, a o wygranej decydowała suma zebranych punktów. Pomimo upalnego słońca przedszkolaki wspaniale rywalizowały, dając z siebie tysiąc procent.
Klasyfikacja generalna Spartakiady wyglądała następująco:
I miejsce: Przedszkole w Poraju
II miejsce: Przedszkole w Żarkach Letnisku
III miejsce: Oddział Przedszkolny przy SP w Kuźnicy Starej
IV miejsce: Oddział Przedszkolny przy SP w Jastrzębiu
V miejsce: Oddział Przedszkolny przy SP w Choroniu
VI miejsce: Oddział Przedszkolny przy SP w Jastrzębiu.

Gospodarzem Spartakiady w tym roku był Oddział Przedszkolny w Kuźnicy Starej. W oficjalnej uroczystości wręczenia medali uczestniczyła wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Starej Sylwia Sygut, prezes PTKKFiS Andrzej Pawłowski. Pamiątkowe medale i dyplomy wykonała Spółdzielnia „Czarodziejki”. Dzieciaki do zawodów przygotowywały wychowawczynie przedszkolne, którym dziękujemy za pomoc oraz trud włożony w to sportowe zadanie. Najmłodszym sportowcom z naszej Gminy, którzy dopiero poznają uroki zmagań ruchowych gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejną Spartakiadę w przyszłym roku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie