Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
19 maja 2017

Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie organizuje konkurs w celu wyłonienia najpopularniejszego dzielnicowego. Do 31 maja można głosować na funkcjonariusza, który szczególnie zasługuje na wyróżnienie.

Dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu, odgrywa ważną rolę w systemie działań profilaktycznych, ze względu na bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców.

  • „Dzielnicowy bliżej nas”

W zeszłym roku polska Policja zainaugurowała program „Dzielnicowy bliżej nas”, który ma na celu zbudowanie zaufania pomiędzy policjantami a społeczeństwem oraz ułatwienie kontaktu mundurowych z mieszkańcami. Do tej pory tak zwani „funkcjonariusze pierwszego kontaktu” często musieli wykonywać zadania policjantów służby prewencyjnej, przez co nie mieli czasu na to, aby zainteresować się sprawami mieszkańców. Teraz ma się to zmienić.

Kierunki zmian w służbie dzielnicowych dotyczą obszarów: kadrowego, szkoleniowego, komunikacji społecznej, organizacji służby oraz modernizacyjnego. W ramach poszczególnych obszarów systematycznie i dynamicznie realizowane są rozmaite cele i podzadania cząstkowe. Wszystkie działania mają charakter przekrojowy, poczynając od doboru policjantów o optymalnych predyspozycjach do pełnienia funkcji dzielnicowego, właściwe ich szkolenie ukierunkowane nie tylko na podnoszenie poziomu wiedzy zawodowej, ale również podnoszenie tzw. kompetencji miękkich, poprzez zapewnienie dostępu do nowych narzędzi komunikacji społecznej i gruntowną zmianę organizacji służby, a na zapewnieniu właściwych warunków lokalowych i narzędzi pracy skończywszy.

Jest to diametralna zmiana w zasadach funkcjonowania dzielnicowych, stąd też musi być rozłożona w czasie. Zespół Audytu Wewnętrznego przy pomocy audytorów z KWP/KSP przeprowadza audyty funkcjonowania dzielnicowych na terenie całego kraju. Biuro Prewencji KGP prowadzi czynności badawcze, polegające na bezpośrednich wizytach w jednostkach wykonawczych i rozmowach z dzielnicowymi oraz ich przełożonymi na temat funkcjonalności wprowadzonych zmian organizacyjno-prawnych. Dodatkowo przeprowadzone zostały anonimowe badania opinii dzielnicowych. Sukcesywnie prowadzone są również tzw. przeglądy kadrowe dzielnicowych, wynikiem których jest zmniejszenie zjawiska instytucji powierzeń obowiązków na stanowisku dzielnicowego, zmniejszenie liczby stanowisk wakujących, a także wzrost samej liczby dzielnicowych.

Od teraz dzielnicowi nie są „rozliczani” z liczby nałożonych mandatów karnych, nie prowadzą dochodzeń i spraw o wykroczenia. Mają za to więcej czasu spędzać na obchodzie swojego rejonu oraz zwiększyć aktywność w zakresie kontaktów ze społeczeństwem.

Dzielnicowi stanowią wizytówkę polskiej Policji. Dlatego też każdy dzielnicowy ma od teraz własny telefon oraz skrzynkę e-mailową, dzięki czemu można szybko i łatwo się z nim skontaktować.

W szybkim odnalezieniu danych kontaktowych do właściwego dzielnicowego ma także pomóc aplikacja „Moja Komenda”.

Program „Dzielnicowy bliżej nas” to jedno z działań, obok przywracania posterunków i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, które mają sprawić, że polska Policja będzie bliżej obywateli. Wszystko to ma spowodować szerokie otwarcie na problemy społeczności lokalnej, uspołecznienie działań Policji oraz zbudowanie zaufania pomiędzy Policją a obywatelami. Zaufania, które jest niezbędne dla aktywizacji społeczności lokalnej w działaniach skutkujących tworzeniem lokalnych koalicji działających na rzecz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa.

 

  • Dzielnicowy w Gminie Poraj

Wszystkie miejscowości Gminy Poraj patrolowane są przez Dzielnicowego Komisariatu Policji w Koziegłowach st. asp. Roberta Gołdę. Można się z nim kontaktować nie tylko zgłaszając przestępstwo lub wykroczenie, ale także z prośbą o radę albo niektóre informacje prawne. Jego zadaniem jest pomagać, chronić i służyć pomocą. Jest policjantem pierwszego kontaktu, bo to on jako pierwszy ma bezpośredni kontakt z nami, mieszkańcami.

Dzielnicowy z terenu Gminy Poraj - st. asp. Robert Gołda

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Koziegłowach st. asp. Robert Gołda

tel. 34 33 33 515, tel. kom.: 798 032 024, e-mail: dzielnicowy.kozieglowy3@myszkow.ka.policja.gov.pl

Dzielnicowy przyjmuje także interesantów w punkcie uruchomionym w budynku Dworca PKP w Poraju.

Sylwetkę naszego dzielnicowego st. asp. Roberta Gołdy można poznać klikając tutaj.

 

  • Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2017

Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie organizuje konkurs w celu wyłonienia najpopularniejszego dzielnicowego. Już teraz mieszkańcy powiatu myszkowskiego mogą oddawać swoje głosy na wytypowanego dzielnicowego, który ich zdaniem zasługuje na specjalne wyróżnienie, poprzez wypełnienie ankiety i wrzucenie jej do skrzynek znajdujących się m. in. w Komendzie Powiatowej Policji w Myszkowie, posterunkach, czy też Starostwie Powiatowym.

Konkurs potrwa do 31 maja 2017 r.

Wypełnioną ankietę będzie można również przesłać za pomocą internetu na adres mailowy dyzurny@myszkow.ka.policja.pl

Wzór ankiety znajduje się tutaj.

Klikając tutaj można zapoznać się z sylwetkami wszystkich dzielnicowych z KP Policji w Myszkowie.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie