Gmina Poraj

Aktualności

Artykuły

Kolejny sukces Szalonej Piątki Plus

Przejdź do - Kolejny sukces Szalonej Piątki Plus

W piątek, 29 i 30 października br. w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyły się przesłuchania XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Wśród Laureatów najwyższe podium w swojej kategorii – I miejsce zdobył Zespół „Szalona Piątka Plus” działający w Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

15 listopada 2019
Czytaj więcej o: Kolejny sukces Szalonej Piątki Plus

Gmina Poraj dla Polaków na Kresach

Przejdź do - Gmina Poraj dla Polaków na Kresach

Zakończyła się zbiórka maskotek, przyborów szkolnych i słodyczy dla małych Kresowiaków w ramach akcji – „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Zgromadzono spore ilości darów, które podarowali uczniowie szkół wraz z rodzicami. Za dwa tygodnie dotrą one na Kresy wraz z tonami darów przekazywanych w ramach akcji organizowanej przez ks. Ryszarda Umańskiego z Częstochowy i Towarzystwo Patriotyczne „Kresy”. Taką ilość darów udało się zebrać tylko dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycielia, a przede wszystkim rodziców i uczniów szkół naszej gminy.

15 listopada 2019
Czytaj więcej o: Gmina Poraj dla Polaków na Kresach

Jem owoce i warzywa, wiem jak zdrowo się odżywiać!

Przejdź do - Jem owoce i warzywa, wiem jak zdrowo się odżywiać!

Od kilku lat, 8 listopada, w całej Europie obchodzony jest "Dzień Zdrowego Jedzenia", popularnie nazwanym dniem „Śniadanie Daje Moc!” "W końcu śniadanie to najważniejszy posiłek dnia" - podkreśla Dagmara Superson – Kosztyła, nauczyciel relizujący ten szczególny dzień w Szkole Podstawowej w Poraju. Dzięki jej zaangażowaniu i pomysłowości, dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się na lekcjach i mają siłę do zabawy. Zajęcia zostały przygotowane przez wychowawców świetlicy szkolnej w Poraju.

15 listopada 2019
Czytaj więcej o: Jem owoce i warzywa, wiem jak zdrowo się odżywiać!

11 Listopada w naszych szkołach

Miniony poniedziałek był dla nas Polaków bardzo wyjątkowy. 11 listopada obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły z terenu naszej gminy również włączyły się w obchody uczczenia tego jakże ważnego jubileuszu. W przeddzień święta, 8 listopada w szkołach odbyły się okolicznościowe akademie, których głównym punktem była ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu", podczas której o 11:11 wspólnie odśpiewano cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

14 listopada 2019
Czytaj więcej o: 11 Listopada w naszych szkołach

Z prac Zarządu ŚZGiP

Przejdź do - Z prac Zarządu ŚZGiP

O aktualnym etapie prac nad nową perspektywą UE, o konieczności zachowania instrumentu ZIT/RIT w dotychczasowej formule i podziale środków pomiędzy krajowe a regionalne programy operacyjnie w perspektywie 2021-2027 rozmawiali samorządowcy w Częstochowie.

14 listopada 2019
Czytaj więcej o: Z prac Zarządu ŚZGiP

Powitanie pierwszaków w Jastrzębiu

Przejdź do - Powitanie pierwszaków w Jastrzębiu

„Święto Pierwszaka”, każdego roku wiąże się z dużymi emocjami – nie tylko najmłodszych dzieci, ale również ich rodziców. Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów odbyła się również w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu.

14 listopada 2019
Czytaj więcej o: Powitanie pierwszaków w Jastrzębiu

"Leśne Skrzaty" zwiedziły kopalnię

Przejdź do - "Leśne Skrzaty" zwiedziły kopalnię

Jak wygląda kopalnia? Co w kopalni robi górnik? Czy wykonuje ciężką pracę? Na te pytania dzieci z grupy „Mróweczki” oraz „Kotki” miały okazję poznać odpowiedzi podczas wycieczki do Zabrza do Sztolni Królowa Luiza.

13 listopada 2019
Czytaj więcej o: "Leśne Skrzaty" zwiedziły kopalnię