Gmina Poraj

Zapraszamy na basen w Żarkach Letnisku

6 lipca 2018

Rozpoczął się nowy sezon letni na basenie kąpielowym w Żarkach Letnisku. Wstęp na basen jest bezpłatny. Obiekt jak co roku strzeżony jest przez ratowników WOPR. Obiekt działa od końca czerwca. Jednak przez pierwsze dni warunki atmosferyczne nie pozwalały na korzystanie z niego.

basen kąpielowy w żarkach letnisku

Obiekt basenu kąpielowego na rzece Czarka w Żarkach Letnisku zachęca do korzystania z kąpieli. Akwen jest strzeżony przez ratowników WOPR, a temperatura wody stale monitorowana. Ratownicy pełnią dyżur codziennie od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Wstęp na basen jest bezpłatny.

Rokrocznie w sezonie, gdy panuje sprzyjająca aura, plaża nad basenem jest dosłownie oblegana, a pobliski parking zapełniają samochody z rejestracjami z miast z całej Aglomeracji Śląskiej, Zagłębia i Częstochowy.

Obiekt posiada zaplecze socjalne z bezpłatnymi przebieralniami, toaletami i prysznicami, w których ciepła woda pochodzi z kolektorów słonecznych zamontowanych na dachu budynku. W wodzie wydzielone są odrębne strefy do pływania dla dorosłych i dla dzieci. Otwarte jest również przejście z basenu na siłownię zewnętrzną oraz plac zabaw.

Obiekt przygotowany jest do sezonu letniego. Przeprowadzono prace konserwacyjne, m.in. wyczyszczona została niecka basenu, skoszona trawa, wykonywane zostały niezbędne drobne remonty i naprawy. Teren wokół zbiornika jest zagospodarowany, jest tu sporo terenów zielonych oraz plaża, na której usytuowane jest boisko do gry w piłkę plażową oraz miejsce do zabaw dla dzieci. Wzdłuż północnej części zbiornika zlokalizowane są trakty piesze z ławkami parkowymi. Obiekt jest ogrodzony i w pełni bezpieczny. W bliskim sąsiedztwie znajdują się sklepy spożywcze oraz bary, pizzerie i lodziarnia.

Zachęcamy do korzystania z uroków basenu w Żarkach Letnisku!

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie