Projekty z Gminy Poraj w Programie Działaj Lokalnie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
26 lipca 2018

Projekty Stowarzyszenia „Marina Poraj” oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Aspera”, czyli pomysły rodem z Gminy Poraj, otrzymały w tym roku dotację ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu. W czwartek 12 lipca przedstawiciele władz oraz organizacji z terenu Gminy Poraj odebrali granty w postaci symbolicznych czeków podczas honorowej gali przekazania dotacji.

Projekty z Gminy Poraj w Programie Działaj Lokalnie

W czwartek 12 lipca na zaproszenie Centrum Inicjatyw Lokalnych w zajeździe Karczma u Stacha w Zawierciu spotkali się przedstawiciele 12 dofinansowanych projektów oraz partnerzy programu – gminy powiatu myszkowskiego oraz zawierciańskiego.

Program „Działaj Lokalnie” to Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, a na terenie powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego wdrażany przez Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu. Konkurs w tym roku realizowany jest przy wsparciu partnerów: gmin Poręba, Pilica, Irządze, Szczekociny, Włodowice, Poraj, Żarki i Koziegłowy oraz dzięki odpisom 1% podatku dochodowego przekazywanego na rzecz CIL.

Podczas uroczystej gali podsumowującej tegoroczną edycję konkursu laureaci otrzymali symboliczne czeki, które potwierdzają otrzymanie dotacji. Projekty o łącznej wartości 41.800,00 tys. zł przyczynią się do poprawy jakości życia lokalnych społeczności i rozwoju dobra wspólnego.

- Kolejny raz spotykamy się na gali, która akcentuje, że Wasz udział w Programie Działaj Lokalnie staje się faktem. Otrzymane granty, wykorzystanie społecznego kapitału oraz chęć działania składają się na możliwość zrealizowania wspaniałego projektu, w którym uczestniczyć będzie cała społeczność lokalna, a jego efekty będą długofalowe – tymi słowami powitał wszystkich Paweł Abucki prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych w Zawierciu.

Gminę Poraj na gali reprezentowała zastępca wójta Katarzyna Kaźmierczak, która w imieniu wójta Gminy Poraj Łukasza Stachery odebrała specjalne podziękowania od organizatorów za wsparcie w realizacji programu oraz ponowną współpracę przy jego realizacji.

 

Projekty z Gminy Poraj realizowane w tegorocznej edycji programu „Działaj lokalnie”:

Stowarzyszenie „Marina Poraj” wdroży projekt o nazwie „Aktywne piątki nad Zalewem Porajskim”, który jest odpowiedzią na potrzebę organizacji czasu wolnego dla mieszkańców Gminy Poraj, a w szczególności dla matek z dziećmi. W każdy piątek będzie można zrelaksować się nad Zalewem, korzystając z dodatkowych atrakcji przygotowanych dla rodziców i dzieci. Na dorosłych czekać będą zajęcia ruchowe, m.in. pilates i aerobic. Z kolei na dzieci, w tym samym czasie, gdy rodzice ćwiczą, będą czekać animatorzy, którzy w sposób ciekawy i interesujący zorganizują im czas.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Aspera” będzie realizowało z kolei program poświęcony 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości „Spacer po niepodległym Poraju”. Organizatorom zależy przede wszystkim na zaangażowaniu całej społeczności lokalnej w przygotowanie i udział w obchodach rocznicowych. W ramach przedsięwzięcia zaplanowany jest cykl spotkań i warsztatów edukacyjnych, podczas których zostaną przywołane najważniejsze wydarzenia związane z utratą niepodległości i dążeniami Polaków do odzyskania wolności.

 

Bliższych informacji na temat realizowanych projektów należy szukać na stronach internetowych:
Urzędu Gminy Poraj oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie