„Bo gdzie łączą wspólne cele, tam są wszyscy przyjaciele”

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
9 stycznia 2018

Tuż przed Świętami wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Choroniu wraz z opiekunami odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Bogumiłku. Uczniowie zawieźli potrzebującym zebrane przez siebie dary.

Szkoła Podstawowa w Choroniu  
Fot.: arch. SP w Choroniu

Uczniowie z Choronia od najmłodszych lat uczą się pomagać innym
niosąc odrobinę przedświątecznego nastroju

Ośrodek w Bogumiłku przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem, w którym przebywa 60 podopiecznych.

- Celem naszej wizyty było wsparcie podopiecznych tego ośrodka oraz sprawienie radości z okazji Mikołajek i Świąt. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami zebrali mnóstwo ubrań dla podopiecznych, natomiast z datków zebranych od uczniów wolontariusze zakupili słodycze, które w formie słodkich paczuszek Św. Mikołaj wręczył podopiecznym –podsumowuje Dorota Mizera, dyrektor Szkoły w Choroniu.

Wolontariusze w mikołajkowych przebraniach zaprezentowali również układ taneczny i wykonali piosenkę. Następnie wspólnie z podopiecznymi ośrodka bawili się przy muzyce. Wizyta przyniosła wszystkim wiele radości. Na koniec nie zabrakło wspólnych zdjęć, życzeń i podziękowań. Uczniowie z Choronia otrzymali podziękowania za niesienie pomocy i dawanie radości dzieciom z problemami.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Urzędu Gminy. Jak mówi motto Jana Brzechwy: „Bo gdzie łączą wspólne cele, tam są wszyscy przyjaciele”.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie