Wieści Leśnych Skrzatów

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 listopada 2017

Przedszkolaki z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Poraju są bardzo aktywne i cały czas robią coś ciekawego. Powakacyjne miesiące pełne były rozmaitych zajęć. Warto czasem zajrzeć do Leśnych Skrzatów, by sprawdzić, jak ciekawie spędzają na co dzień czas w przedszkolu.

 

 • Wizyta w Centrum Informacji Turystycznej

przedszkolaki w CIT
W ramach współpracy z Centrum Informacji Turystycznej w Poraju dzieci z najstarszych grup wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Poznaj swoją małą Ojczyznę”. W budynku CIT mgr inż. Wojciech Patrzałek – leśniczy z Nadleśnictwa Złoty Potok, przekazał dzieciom z grup „Smerfy” i „Muchomorki” cenne wiadomości na temat zwierząt i ptaków zamieszkujących najbliższą okolicę. Opowiadał o zwyczajach i przybliżał obrazy zwierząt typowych dla naszych terenów. Pan Wojciech zapoznał również dzieci z charakterem pracy leśnika, która polega nie tylko na opiece nad leśnymi zwierzętami, ale także na czuwaniu nad całokształtem i strukturą lasu. Największe zainteresowanie wzbudził strój galowy prawdziwego leśnika i jego każdy najmniejszy szczegół, wraz z symbolem orła polskiego. Uwieńczeniem ciekawego spotkania były samodzielnie wykonane obrazki pieczątkami z elementami przyrody.

 

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

dzień głośnego czytania GBP

Leśne Skrzaty włączyły się w tegoroczną edycję obchodów Dnia Głośnego Czytania, w ramach którego wysłuchały bajek dla najmłodszych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poraju. Publiczna inscenizacja bajki „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”, autorstwa Ewy Stadtmuller, w wykonaniu pracowników Urzędu Gminy Poraj, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przebranych w kolorowe stroje, bardzo przypadła słuchaczom do gustu. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Podziękowaniem dzieci dla aktorów były gromkie brawa.

 

 • Dzień Przedszkolaka

 dzień przedszkolaka

26 września Leśne Skrzaty obchodziły Dzień Przedszkolaka, który połączony był z Powitaniem Jesieni.
W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Wszystkich gości, małych i dużych, powitała wyjątkowa postać - Pani Jesień. Dzieci rozwiązywały „Zagadki Pani Jesieni”, a następnie obejrzały krótkie przedstawienie Doroty Gellner pt. „Przedszkolakiem fajnie być” w wykonaniu swoich nauczycieli. Wszystkie dzieci wspólnie odśpiewały również Hymn Przedszkolaka, a następnie brały czynny udział w zabawach ruchowych i tańcach integracyjnych przy muzyce. Prawdziwą niespodzianką tego dnia był występ Iluzjonisty, który rozśmieszył i zadziwił wszystkie dzieci. Następnie przedszkolaki brały udział w grach i zabawach na świeżym powietrzu, a także wykonały w swoich salach prace grupowe na zadany temat: „Jaki powinien być super przedszkolak?”. Podczas pracy maluchy wykazały się olbrzymią kreatywnością i pomysłowością. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki poznały również swoje, tak ważne w życiu każdego człowieka, prawa oraz poznały swoje obowiązki, czyli kodeks dobrego zachowania się. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu dziecku odznakę SuperPrzedszkolaka.

Scenę, atrakcje oraz prowadzenie uroczystości przygotowały nauczycielki Mariola Szewczyk i Małgorzata Pustuł.

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie