Dzień Myśli Braterskiej 2021

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
22 lutego 2021

22 lutego jest dniem szczególnym. Dniem Myśli Braterskiej. Życzenia Harcerkom i Harcerzom z Gminy Poraj,  z okazji tego piękna święta przekazuje Wójt Gminy Poraj dh. Katarzyna Kaźmierczak.

„Przyjaźń winna być jak węzeł. Taki, który trudno rozwiązać”


Drodzy Bracia Harcerze,22 lutego dla wszystkich Harcerek i Harcerzy jest dniem szczególnym. Z okazji tego piękna święta pragnę złożyć Wam życzenia i podzielić się radością dzisiejszego dnia.
Dzień Myśli Braterskiej został ustanowiony w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych podczas 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek. Wybór dnia 22 lutego powiązany jest z datami urodzin sir Roberta Baben-Powella – założyciela skautingu (22 lutego 1857r.) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889r.).
Tego dnia harcerze i skauci na całym świecie składają sobie życzenia, wysyłają kartki, organizują spotkania. Święto to uświadamia im również, jak bardzo liczną są rodziną, i że wszyscy są dla siebie braćmi, niezależnie od koloru skóry, narodowości czy wieku.
Dzień Myśli Braterskiej, nie jest zwykłym świętem. Ten jeden dzień w roku, przypomina nam wszystkim dlaczego jesteśmy harcerzami. Wszyscy przekazujemy sobie ideę braterstwa, współpracy i pomocy innym. Staramy się wciąż pracować w myśl tych samych harcerskich ideałów sprzed lat.
W tym szczególnym dniu życzę Wam tego, co dla nas najważniejsze - dużo wzajemnej życzliwości oraz współdziałania, tak by każdy w nas miał wparcie i pomoc, by nasz harcerski optymizm promieniował w rodzinach, w gronie znajomych i przyjaciół.
Myśląc też o naszej Skautowej Rodzinie, życzę aby wszystkim skautom, naszym przyjaciołom był bliski nasz wspólny cel:

"Raz skautem - całe życie skautem".

Składam wszystkim druhnom i druhom najszczersze wyrazy podziękowania za pomoc niesioną innym i wyczulenie na potrzeby drugiej osoby w czasie pandemii.

Będąc wierna tej zasadzie pragnę zapewnić, że nadal jestem skautem. Dlatego tak bliskie jest mi to święto i nasze zasady.

Z tej okazji pragnę zapewnić Was, szczególnie Harcerzy i Gromady Zuchowe z Poraja i Żarek Letniska oraz wszystkich Braci Harcerzy z Gminy Poraj o pomocy dla Was ze strony władz samorządowych. Możecie liczyć na moją pomoc w realizacji harcerskich idei.

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

dh. Katarzyna Kaźmierczak

Wójt Gminy Poraj

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie