Turniej Gier i Zabaw

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
12 czerwca 2019

W piątkowe przedpołudnie, 7 czerwca, w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Poraju, najmłodsi uczniowie gminy Poraj mieli możliwość zmagać się w dorocznym Turnieju Gier i Zabaw o Puchar Wójt Gminy Poraj dla dzieci ze szkół podstawowych.

Sport jest bardzo ważny. Wie o tym każdy, wiedzą nawet już uczniowie z klas I-III. Dlatego szkoły podstawowe z terenu naszej gminy wystawiły swoje reprezentacje, które rywalizowały w rozmaitych sportowych konkurencjach. Wśród zabaw ruchowych i zręcznościowych znalazły się: „sadzenie ziemniaka”, rzut woreczkiem do koła hula-hop, slalom z kijem do unihokeja czy też z rakietką do ping ponga, skoki dokładane, slalom z woreczkiem na głowie oraz inne gry sprawnościowe. Uczniowie pięknie rywalizowali, dokładając wszelkich starań, żeby to właśnie ich drużyna wygrała.

Klasyfikacja generalna Turnieju wyglądała następująco:

I miejsce: SP Choroń (27 pkt.);
II miejsce: SP Jastrząb (20 pkt.);
III miejsce: SP Poraj (16 pkt.).

Organizatorem Turnieju Gier i Zabaw było Porajskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu, klub Polonia Poraj oraz Urząd Gminy Poraj. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał trener Andrzej Pawłowski. Wszystkim zawodnikom zwycięskie dyplomy i medale wykonane przez Spółdzielnię „Czarodziejki”, wręczyła wójt Katarzyna Kaźmierczak, która objęła swoim patronatem sportową rywalizację najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie