Betlejemskie Światło Pokoju w Poraju

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 grudnia 2015

Przedstawiciele harcerzy z Gminy Poraj wraz z przedstawicielami myszkowskiego hufca, w czwartek 17 grudnia przekazali Betlejemskie Światło Pokoju wójtowi Łukaszowi Stacherze i przewodniczącej Rady Gminy Katarzynie Kaźmierczak. Światło znalazło się na honorowym miejscu w gabinecie Wójta.

Fot. arch. UG Poraj

Do Poraja dotarło Betlejemskie Światło Pokoju

W czwartek 17 grudnia harcerze działający w 23 Drużynie Harcerskiej im. Batalionu „Parasol” Poraju i 27 Drużynie Wielopoziomowej w Żarkach Letnisku wraz z przedstawicielami ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Myszkowskiej im. Wojsk Obrony Powietrznej Kraju z zastępcą komendanta Tomaszem Szlenkiem, przekazali światło betlejemskie na ręce wójta Łukasza Stachery, przewodniczącej Rady Gminy Katarzyny Kaźmierczak oraz kierowników Adama Zaczkowskiego i Andrzeja Kozłowskiego. Tegoroczne hasło akcji to „Zauważ człowieka”. 


Hasło 2015 – „Zauważ człowieka”
XXI wiek to czas globalizacji i licznych osiągnięć techniki. Owocem ich jest coraz szybsze i nie zawsze łatwiejsze życie codzienne. W tych warunkach o wiele łatwiej zgubić drogę, którą każdy człowiek podąża w rodzinie czy społeczeństwie. Człowiek jest zmuszony prosić o pomoc drugiego człowieka. Nie przychodzi mu to łatwo. Trudno zwrócić się do kogoś z prośbą o dobre słowo, o poradę, życzliwe wysłuchanie i zainteresowanie się naszymi sprawami. Wielu ludzi samotnych, starszych, a często i chorych czeka na to, aby ktoś się nimi zainteresował i pomógł. Trzeba wielkiej wrażliwości, aby ich dostrzec w tłumie. Czekają na człowieka, który ich zrozumie, nie zlekceważy i chętnie pomoże. Są również i tacy, którzy nie chcą ujawnić swoich potrzeb, nieraz bardzo ważnych i pilnych. Ukrywają je. Czasami może to płynąć z ambicji, często z nieśmiałości. A może delikatność nakazuje im ukrywanie swoich potrzeb? Takich ludzi niełatwo dostrzec. Trzeba ich po prostu szukać. My, harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju pragniemy uwrażliwić innych na wszystkie potrzeby współczesnego człowieka, byśmy proszącym radośnie spieszyli z pomocą, milczących w cierpieniu dostrzegli, a ukrywających się odnajdywali i okazywali im pomoc. Betlejemski Ogień niech umacnia nasze braterstwo i współpracę dla dobra człowieka – nie tylko podczas akcji, ale i całego nadchodzącego roku. Niech obudzi i pogłębi w nas wrażliwość na cudze potrzeby.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie